/ Ceramic Capacitors / VJ1808Y472KBGAT4X
minImg
VJ1808Y472KBGAT4X
Vishay Vitramon
제품 번호:
VJ1808Y472KBGAT4X
설명:
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1808
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 4700 pF