STMicroelectronics
제품 번호:
VNL5160N3TR-E
제조업체:
패키지:
SOT-223
배치:
-
설명:
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 SOT223
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.3395
$1.3395
10
$1.1932
$11.932
25
$1.13278
$28.3195
100
$0.930525
$93.0525
250
$0.86982
$217.455
500
$0.768683
$384.3415
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | Low Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 36V (Max) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | 160mOhm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Current - Output (Max) | 3.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | OMNIFET III™, VIPower™ |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | Auto Restart |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 5.5V |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | VNL5160 |