Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-10CWH02FNTRL-M3
패키지:
D-PAK (TO-252AA)
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO252-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.874
$0.874
10
$0.7182
$7.182
100
$0.55879
$55.879
500
$0.473594
$236.797
1000
$0.385804
$385.804
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 23 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D-PAK (TO-252AA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 200 V |
| Series | FRED Pt® |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 10 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | 10CWH02 |