Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-150KS10
패키지:
B-42
배치:
-
설명:
DIODE GEN PURP 100V 150A B-42
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$36.0715
$36.0715
10
$33.64995
$336.4995
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | B-42 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 35 mA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | B-42 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.33 V @ 471 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 150A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 200°C |
| Base Product Number | 150KS10 |