Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-16F40
패키지:
DO-203AA (DO-4)
배치:
-
설명:
DIODE GEN PURP 400V 16A DO203AA
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.864
$4.864
10
$4.37095
$43.7095
100
$3.58112
$358.112
500
$3.048569
$1524.2845
1000
$2.57108
$2571.08
2000
$2.442526
$4885.052
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-203AA (DO-4) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 12 mA @ 400 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-203AA, DO-4, Stud |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.23 V @ 50 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 16A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 16F40 |