Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-20CTH03FP-N3
패키지:
TO-220 Full Pack
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY GP 300V 10A TO220FP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.5365
$2.5365
10
$2.28285
$22.8285
100
$1.83483
$183.483
500
$1.507517
$753.7585
1000
$1.249088
$1249.088
2000
$1.162942
$2325.884
5000
$1.11987
$5599.35
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 31 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 Full Pack |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 300 V |
| Series | FRED Pt® |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 10 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 20CTH03 |