Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-2KBP02
패키지:
D-44
배치:
-
설명:
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 2A D-44
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.4155
$1.4155
10
$1.17895
$11.7895
100
$0.938505
$93.8505
500
$0.794124
$397.062
1000
$0.673797
$673.797
2000
$0.64011
$1280.22
5000
$0.616046
$3080.23
10000
$0.59565
$5956.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D-44 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Series | VS-2KBP |
| Package / Case | 4-SIP, D-44 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 1 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 2 A |
| Base Product Number | 2KBP02 |