Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-301MT160C
패키지:
-
배치:
-
설명:
MTC - THREE PHASE BRIDGE
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$75.183
$75.183
10
$68.6318
$686.318
100
$62.083735
$6208.3735
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Diode Type | Three Phase |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 12 mA @ 1600 V |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 300 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) | 300 A |
| Base Product Number | VS-301MT |