Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-80CPH03-F3
패키지:
TO-247AC
배치:
-
설명:
DIODE STANDARD 300V 20A TO247AC
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-247AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 300 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 40 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 80CPH03 |