Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-GT100DA120UF
패키지:
SOT-227
배치:
-
설명:
IGBT MOD 1200V 187A 890W SOT227
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$38.665
$38.665
10
$34.4489
$344.489
100
$30.237645
$3023.7645
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | No |
| Configuration | Single |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 187 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 6.15 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Supplier Device Package | SOT-227 |
| Series | HEXFRED® |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.55V @ 15V, 100A |
| Input | Standard |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Power - Max | 890 W |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100 µA |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | Trench |
| Base Product Number | GT100 |