Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-MURB1020CT-M3
패키지:
TO-263AB (D²PAK)
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY GP 200V 5A D2PAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.722
$0.722
10
$0.6232
$6.232
100
$0.431775
$43.1775
500
$0.360772
$180.386
1000
$0.30704
$307.04
2000
$0.273458
$546.916
5000
$0.259065
$1295.325
10000
$0.239875
$2398.75
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-263AB (D²PAK) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Series | FRED Pt® |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 10 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MURB1020 |