Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VS-SD500N36PTC
패키지:
B-8
배치:
-
설명:
MOD DIODE 560A 3600V B-PUK
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | Standard Recovery > 500ns, > 2A (Io) |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Product Status | Last Time Buy |
| Supplier Device Package | B-8 |
| Series | - |
| Package / Case | B-8 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.66 V @ 1000 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 3600 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 475A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | SD500 |