Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VSKY20401608-G4-08
패키지:
CLP1608-2L
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A CLP1608-2L
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.27075
$2.7075
100
$0.184205
$18.4205
500
$0.138168
$69.084
1000
$0.103626
$103.626
2000
$0.09499
$189.98
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 340pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CLP1608-2L |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 2 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Base Product Number | VSKY20401608 |