/ TVS Diodes / VTVS11ASMF-HM3-18
minImg
VTVS11ASMF-HM3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
VTVS11ASMF-HM3-18
패키지:
DO-219AB (SMF)
설명:
TVS DIODE 11.2VWM 18VC DO219AB
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.13A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 910pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 12.6V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Power - Peak Pulse 400W
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11.2V