VW2X45-16IO1
IXYS
제품 번호:
VW2X45-16IO1
제조업체:
IXYS
설명:
MODULE AC CTLR 2X45A 1600V V1-A
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 100 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 20 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 4 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr IXYS
Package Box
Structure 2-Phase Controller - All SCRs
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 300A, 320A
Base Product Number VW2X
Current - On State (It (RMS)) (Max) 32 A