/ DC DC Converters / VYB20W-Q48-D15-H
minImg
VYB20W-Q48-D15-H
CUI Inc.
제품 번호:
VYB20W-Q48-D15-H
제조업체:
CUI Inc.
설명:
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.18" W x 0.89" H (50.8mm x 30.0mm x 22.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 667mA, 667mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series VYB20W (20W)
Power (Watts) 20 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%