WCL2520-5R6-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
WCL2520-5R6-R
패키지:
1008
설명:
FIXED IND 5.6UH 190MA 1.9OHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 12 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Ratings -
Series WCL2520
Inductance 5.6 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz