WK73R1ETTP9762F
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 번호:
WK73R1ETTP9762F
설명:
RES 97.6K OHM 1% 1/3W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
Resistance 97.6 kOhms
Series WK73R
Power (Watts) 0.333W, 1/3W