/ Fixed Inductors / WLFW2520Z0J1R5PB
minImg
WLFW2520Z0J1R5PB
Walsin Technology Corporation
제품 번호:
WLFW2520Z0J1R5PB
패키지:
1008
설명:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.5UH 1008
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 41 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.107" L x 0.102" W (2.72mm x 2.59mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
DC Resistance (DCR) 760mOhm Max
Ratings -
Series FW
Inductance 1.5 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 190MHz