/ Fixed Inductors / WLSS127PZ0N6R1LB
minImg
WLSS127PZ0N6R1LB
Walsin Technology Corporation
제품 번호:
WLSS127PZ0N6R1LB
설명:
INDUCTOR POWER 6.1UH 30% SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance -20%, +40%
Current Rating (Amps) 6.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 17.6mOhm Max
Ratings -
Series SS
Inductance 6.1 µH