WeEn Semiconductors
제품 번호:
WNS40H100CBJ
제조업체:
패키지:
D2PAK
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.501
$1.501
10
$1.2255
$12.255
100
$0.95304
$95.304
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 710 mV @ 20 A |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | WNS40 |