WeEn Semiconductors
제품 번호:
WNSC6D16650CW6Q
제조업체:
패키지:
TO-247-3
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARB 650V 16A TO247-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.2465
$4.2465
10
$3.56535
$35.6535
100
$2.884295
$288.4295
500
$2.563784
$1281.892
1000
$2.195241
$2195.241
2000
$2.067058
$4134.116
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 780pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80 µA @ 650 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.45 V @ 16 A |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 16A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |
| Base Product Number | WNSC6 |