/ Fixed Inductors / WQCW1608Z0J1N8PB
minImg
WQCW1608Z0J1N8PB
Walsin Technology Corporation
제품 번호:
WQCW1608Z0J1N8PB
패키지:
0603
설명:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.8NH 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 16 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series CW
Inductance 1.8 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 12.5GHz