SparkFun Electronics
제품 번호:
WRL-14740
제조업체:
패키지:
Module
배치:
-
설명:
HX1 VHF NARROW BAND FM APRS TRAN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | - |
| Current - Transmitting | 140mA |
| Applications | General Purpose |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | Module |
| Power - Output | 24.7dBm |
| Modulation or Protocol | FM |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Series | - |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 7-SIP Module |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | SparkFun Electronics |
| Data Rate (Max) | 3kbps |
| Frequency | 144.39MHz |
| Features | - |
| Package | Bulk |