Vishay Dale
제품 번호:
WSL0805R1000FBA18
제조업체:
패키지:
0805
배치:
-
설명:
RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0805
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.223
$2.223
10
$1.9722
$19.722
25
$1.82894
$45.7235
50
$1.7214
$86.07
100
$1.50613
$150.613
250
$1.291012
$322.753
500
$1.075837
$537.9185
1000
$0.932396
$932.396
5000
$0.903706
$4518.53
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 100 mOhms |
| Series | WSL-HP |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mfr | Vishay Dale |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |