/ Film Capacitors / X2Q2225KV1B0320250140ES0
minImg
X2Q2225KV1B0320250140ES0
Songtian Electronics Co., Ltd
제품 번호:
X2Q2225KV1B0320250140ES0
설명:
X2 305VAC 2.2UF 10% P=27.5MM W32
재고 : 1000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.004" (25.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MPX/X2
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Songtian Electronics Co., Ltd
Capacitance 2.2 µF