MaxLinear, Inc.
제품 번호:
XRP6272ITC5TR-F
제조업체:
패키지:
TO-252-5
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 2A TO252-5
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.3395
$1.3395
10
$1.1951
$11.951
25
$1.1343
$28.3575
100
$0.931665
$93.1665
250
$0.870922
$217.7305
500
$0.769652
$384.826
1000
$0.60762
$607.62
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 2A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 5.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-252-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Package / Case | TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Soft Start |
| Mfr | MaxLinear, Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.7V (5V) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 2A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XRP6272 |