Y001481R0400B9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y001481R0400B9L
제조업체:
VPG Foil Resistors
패키지:
Axial
설명:
RES 81.04 OHM 1/5W 0.1% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 81.04 Ohms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W