Y002960K0000T1L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y002960K0000T1L
제조업체:
VPG Foil Resistors
패키지:
Axial
설명:
RES 60K OHM 2/3W 0.01% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 60 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.667W, 2/3W