Y0058250R000T0L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y0058250R000T0L
제조업체:
VPG Foil Resistors
패키지:
Axial
설명:
RES 250 OHM 0.3W 0.01% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 250 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.3W