Y00752R00000B9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y00752R00000B9L
설명:
RES 2 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 0.3W