Y0075500R000T9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y0075500R000T9L
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
RES 500 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 0.3W