Y008919R000BR023R
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y008919R000BR023R
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
RES 19 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 19 Ohms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Radial
Mfr VPG Foil Resistors
Number of Terminations 2
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)