Y0793119R400V9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y0793119R400V9L
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
RES 119.4 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.005%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 119.4 Ohms
Series RCK
Power (Watts) 0.6W