Y11190R30000D9R
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y11190R30000D9R
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
RES 0.3 OHM 0.5% 1/4W 1610
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.160" L x 0.100" W (4.06mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 mOhms
Series VCS1610Z
Power (Watts) 0.25W, 1/4W