Y1168350R000T9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y1168350R000T9L
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
SMR3P 350R TCR0.2 0.01% S B
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.5ppm/°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 350 Ohms
Series SMR3P
Power (Watts) 0.6W