Y11721K66600T9R
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y11721K66600T9R
제조업체:
VPG Foil Resistors
패키지:
0805
설명:
RES SMD 1.666K OHM 1/10W 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 1.666 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W