Y1453150R000B9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y1453150R000B9L
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
RES 150 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 150 Ohms
Series Z
Power (Watts) 0.6W