Y16262K21000Q0R
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y16262K21000Q0R
패키지:
1506
설명:
RES SMD 2.21KOHM 0.02% 0.3W 1506
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1506
Resistance 2.21 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W