Y1630120R000Q9W
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y1630120R000Q9W
패키지:
1206
설명:
RES SMD 120 OHM 0.02% 1/4W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 120 Ohms
Series VFCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W