Y16901R00000C0L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y16901R00000C0L
패키지:
TO-220
설명:
RES 1 OHM 8W 0.25% TO220-4
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 1 Ohms
Series VPR221Z
Power (Watts) 8W