VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y40212K00000B9W
제조업체:
패키지:
0603
배치:
-
설명:
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.139
$9.139
10
$8.5709
$85.709
25
$7.99938
$199.9845
40
$7.0471
$281.884
100
$6.094725
$609.4725
300
$5.523366
$1657.0098
500
$5.142445
$2571.2225
1000
$4.761514
$4761.514
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Resistance | 2 kOhms |
| Series | FRSM |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |