Y6071500R000B9L
VPG Foil Resistors
제품 번호:
Y6071500R000B9L
제조업체:
VPG Foil Resistors
설명:
RES 500 OHM 0.1% 0.3W RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.506" (12.85mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.3W