Omron Automation and Safety
제품 번호:
Z-15GK3A55-B5V
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$75.1165
$75.1165
10
$65.7229
$657.229
25
$60.08978
$1502.2445
50
$56.33424
$2816.712
100
$53.51749
$5351.749
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -15°C ~ 80°C |
| Operating Position | 1.488" (37.8mm) |
| Release Force | 114gf |
| Ingress Protection | IP62 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 20,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Z |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 540gf |
| Overtravel | 0.138" (3.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.094" (2.4mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | Z-15G |
| Differential Travel | 0.002" (0.05mm) |