Honeywell Sensing and Productivity Solutions
제품 번호:
ZV90H10B04
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Operating Position | 0.465" (11.8mm) |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | ZV |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 312gf |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ZV90 |
| Differential Travel | 0.032" (0.81mm) |