ZW-20-15-L-S-252-090
Samtec Inc.
제품 번호:
ZW-20-15-L-S-252-090
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN BRD STACK .100" 20POS
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.288" (7.315mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, ZW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.252" (6.400mm)
Length - Tail 0.090" (2.286mm)