CTS Electrocomponents
제품 번호:
11VR1K20F2N103B1
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.0425
$2.0425
10
$1.7917
$17.917
25
$1.60664
$40.166
40
$1.5447
$61.788
100
$1.483045
$148.3045
300
$1.4212
$426.36
500
$1.174048
$587.024
1000
$1.11225
$1112.25
4900
$0.926877
$4541.6973
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | - |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Flatted |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 0.787" (20.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | - |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Active |
| Series | 11VR |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Resistive Material | Carbon |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Size - Body | Rectangular - 0.618" x 0.472" Face (15.70mm x 12.00mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Taper | Linear |
| Adjustment Type | Top Adjustment |