/ Tactile Switches / 228ADS2ARAFCBBE
minImg
228ADS2ARAFCBBE
CTS Electrocomponents
제품 번호:
228ADS2ARAFCBBE
제조업체:
CTS Electrocomponents
설명:
228ADS2ARAF+C STYLE IN BRIGHT BL
사용자 가이드
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 11.00mm
Product Status Active
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Side Actuated
Mfr CTS Electrocomponents
Illumination Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Amber/Red
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round Button
Outline 8.30mm x 9.60mm
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 100,000 Cycles
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 228A