/ Tantalum Capacitors / 592D107X96R3C2T15H
minImg
592D107X96R3C2T15H
Vishay Sprague
제품 번호:
592D107X96R3C2T15H
제조업체:
Vishay Sprague
설명:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2812
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 380mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF