CTS Resistor Products
제품 번호:
742C043472JP
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.1615
$0.1615
10
$0.1368
$1.368
25
$0.09956
$2.489
50
$0.0722
$3.61
100
$0.053485
$5.3485
250
$0.04104
$10.26
500
$0.032338
$16.169
1000
$0.022382
$22.382
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR |
| Number of Resistors | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Series | 742 |
| Power Per Element | 63mW |
| Package / Case | 0606, Concave |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Mfr | CTS Resistor Products |
| Number of Pins | 4 |
| Resistance (Ohms) | 4.7k |
| Circuit Type | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 742C043 |
| Resistor-Ratio-Drift | - |